UTM dla średnich firm

SonicWall NSA

SonicWall NSA E7500 jest jednym z rzadkich urządzeń, które potrafią połączyć łatwy w użytkowaniu interfejs z mocą spełniającą z nawiązką wymagania nie tylko grupy użytkowników, do której jest adresowany. Przepustowość jest wystarczająca dla najbardziej wymagających użytkowników na poziomie średniego biznesu, czy nawet dla użytkowników z dużych przedsiębiorstw z mniejszymi wymaganiami. Wykrycie 96,5% ataków, to wynik daleko wyprzedzający konkurentów biorących udział w teście.

UTM dla średnich firm
Urządzenie jest łatwe w konfigurowaniu i jest rzeczywistym UTM. Nie ma, co prawda, takiej przepustowości jak rozwiązanie WatchGuard, ale i tak ma kilkakrotnie większą przepustowość niż urządzenia Astaro i ZyXel. Jednak cena NSA E7500 też nie jest niska.

SonicWall zapewnia bramowe usługi antywirusowe dla całego zakresu protokołów: HTTP, FTP, IMAP, SMTP, POP3, CIFS/NetBIOS oraz protokołów strumieniowych TCP - zarówno dla ruchu wychodzącego, jak i wchodzącego. Zapewnia także dość rozbudowaną funkcjonalność IDS/IPS, ochronę antyspyware (z bogatym zbiorem sygnatur wykorzystywanych do kontroli pakietów), czarne listy uaktualniane w czasie rzeczywistym oraz filtr kontroli treści WWW, który może ograniczać ActiveX, Java, cookie lub usługi proxy HTTP. Używane są także białe i czarne listy dostępu.

Dostępne jest też opcjonalne oprogramowanie, zapewniające pewne usługi z obszaru NAC, takie jak wymuszanie używania oprogramowania antywirusowego na klientach. SonicWall zapewnia również centralny system zarządzania, który pozwala na administrowanie wszystkimi urządzeniami SonicWall z pojedynczej konsoli.

UTM dla średnich firm

W szesnastordzeniowym procesorze Cavium w SonicWall NSA E7500 jeden rdzeń (rdzeń 0 po prawej stronie) przypisany jest do funkcji zarządzania, zapewniając stałą dostępność interfejsu zarządzania

Urządzenie bije swoich konkurentów łatwością początkowego konfigurowania. Do tego celu służy specjalny kreator, który ustawia internetową zaporę ogniową (aplikacyjną zaporę ogniową) lub zapewnia publiczny dostęp do serwera wewnętrznego (ustawianie VPN - site to site lub z klientem SonicWall Global VPN). Kreator odpytuje o zmianę hasła i strefy czasowej, ustawianie interfejsu WAN, ustawianie LAN oraz ustala ustawienia DHCP. Wiedza o tych elementach jest niezbędna do prawidłowego skonfigurowania, ale kreator zapewnia postępowanie w porządku logicznym, chroniącym przed pominięciem istotnych kroków.

Ustawianie tuneli VPN jest proste, aczkolwiek duża liczba opcji polityki trochę komplikuje ten proces. Jeżeli te opcje sprawiają kłopoty, kreator może okazać się pomocny. Bez kreatora SonicWall pozwala na tworzenie tuneli VPN dla niemal każdych układów, jakie można sobie wyobrazić.


TOP 200