USA przymierzają się do współpracy z Tajwanem w zakresie układów scalonych

Stany Zjednoczone przeprowadzą rozmowy z Tajwanem w przyszłym miesiącu, aby omówić nowe amerykańskie przepisy mające na celu pobudzenie amerykańskiego przemysłu półprzewodników, powiedział w środę najwyższy amerykański dyplomata w Tajpej.

MH Rhee / Pixabay

W zeszłym miesiącu prezydent USA Joe Biden podpisał ustawę Chips and Science Act, która zezwoliła na około 52 miliardy dolarów dotacji rządowych dla amerykańskiej produkcji półprzewodników i badań, a także ulgę podatkową dla inwestycji w fabryki układów scalonych szacowaną na 24 miliardy dolarów.

Stany Zjednoczone zachęcają zagraniczne firmy technologiczne do produkcji w kraju, a rząd z zadowoleniem przyjął inwestycje tajwańskich firm TSMC i GlobalWafers.

Zobacz również:

  • Dobre prognozy dla rynku półprzewodników
  • Fizyczna karta SIM czy wirtualny eSIM? Oto najważniejsze różnice

Sandra Oudkirk, dyrektor Amerykańskiego Instytutu na Tajwanie, powiedziała na forum branżowym, że ramy US-Taiwan Technology Trade and Investment Collaboration, lub TTIC, pomogły podnieść i nadać priorytet zaangażowaniu gospodarczemu USA-Tajwan. „TTIC jest potężną platformą, którą już wykorzystujemy do rozwiązywania wyzwań w przestrzeni półprzewodników, takich jak krytyczne niedobory chipów, które negatywnie wpływają na wiele sektorów przemysłu” – powiedziała.

Dodała, że podczas wydarzenia zorganizowanego w Waszyngtonie od 12 do 14 października br. USA chcą zorganizować „ dyskusję okrągłego stołu, aby podzielić się więcej na temat tego, jak Chips and Science Act zostanie wdrożony w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tajwańskich inwestycji w sprzęt i technologię poprzez zachęty przewidziane w Chips and Science Act, Stany Zjednoczone szukają ciągłego wsparcia przemysłu Tajwanu, gdy łączymy talenty tutaj i innowacyjny ekosystem tutaj ze Stanami Zjednoczonymi i innymi podobnie myślącymi partnerami”.

TSMC, główny dostawca Apple) i największy na świecie producent układów scalonych, buduje fabrykę o wartości 12 miliardów dolarów w amerykańskim stanie Arizona.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200