USA poszukują terrorystów w World of Warcraft

Dosyć zaskakująca wiadomość dobiegła do nas zza oceanu. Amerykańska agencja wywiadowcza przygotowała nieciekawą wiadomość dla wszystkich fanów gier MMO. Już niedługo każdy świat Online może być bardzo dokładnie monitorowany.

Szef amerykańskiego wywiadu oświadczył, że jego najlepsi programiści pracują nad wynalezieniem specjalnego programu komputerowego. Jego zadaniem będzie wykrywanie wszystkich przejawów "ekstremizmu" oraz "terrorystycznej agresji" w grach online.

USA poszukują terrorystów w World of Warcraft

Projekt powstaje pod nazwą "The Reynard Project". Gotowy program ma na bieżąco monitorować zachowanie użytkowników w takich grach jak World of Warcraft czy Lord of the Rings Online. Osoby podejrzane zostaną następnie namierzone przez system.

Zdaniem amerykańskiego wywiadu, taka operacja jest niezbędna, gdyż ekstremiści już teraz zaczęli bardzo intensywnie infiltrować wirtualny świat.

W pierwszej chwili wydawać by się mogło, że cała sprawa to jeden wielki żart. Niestety, informacja jest jak najbardziej prawdziwa. Swoją drogą, bardzo ciekawi nas na jakich zasadach ma działać "The Reynard". Z niecierpliwością czekamy na więcej informacji związanych z projektem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200