USA: nie ma życia bez komunikatora

Z najnowszego raportu firmy badawczej eMarketer wynika, że 90% nastolatków i osób zakwalifikowanych jako "młodzi ludzie" (do 22 roku życia) korzysta z internetowych komunikatorów. Jak dowiodły badania, rozmowy przez Internet to wcale nie tylko domena młodych. Dorośli z powodzeniem używają tego typu aplikacji w swojej codziennej pracy.

Największy odsetek osób używających komunikatorów stanowią młodzi ludzie - aż 90% Amerykanów w wieku od 13 do 22 lat korzysta z takiego oprogramowania. W przedziale wiekowym od 22-34 lat ponad dwie trzecie, bo aż 70% mieszkańców USA rozmawia ze sobą przez internet. Warto dodać, że statystyki dotyczące dorosłych osób korzystających z komunikatorów wcale nie wypadają tak źle. Ponad połowa Amerykanów w wieku od 35-54 lat używa aplikacji typu Instant Messenger. Natomiast wśród mieszkańców powyżej 55 roku życia odsetek internetowych rozmówców wyniósł 48%.

Gdzie najczęściej Amerykanie korzystają z komunikatorów? Przede wszystkim w domu, w pracy oraz za pośrednictwem urządzeń przenośnych. 27% ankietowanych zadeklarowało, że korzysta z IM w pracy - oznacza to wzrost o 71% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Najczęściej komunikatora używają do komunikacji z kolegami z pracy, w mniejszym stopniu do rozmów z klientami. 11% badanych Amerykanów wyznało, że do komunikacji z klientami korzysta wyłącznie z internetu, ponieważ czuje się nieswojo w kontaktach twarzą w twarz.

Zobacz również:

  • WhatsApp Web lepsza niż aplikacja mobilna?

Komunikatory są też ważnym narzędziem, dzięki któremu użytkownicy mają kontakt z członkami rodziny. Aż 62% użytkowników tego typu oprogramiwania zaznaczyło, że używa IM w pracy, by być w kontakcie z rodziną.

Badanie zostało przeprowadzone w czerwcu i lipcu br. na próbie 4,5 tys. użytkowników internetu w USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200