USA: 25 mln użytkowników szerokiego pasma

W Stanach Zjednoczonych dynamicznie przybywa internautów korzystających ze stałych, szerokopasmowych łączy. Pod koniec 2003 roku było ich ponad 24,6 mln – wskazały badania Leichtman Research Group.

Szerokopasmowy dostęp do Internetu staje się coraz powszechniejszy za oceanem. Ma na to wpływ zarówno bogactwo ofert tego typu łączy jak i atrakcyjność ich cen. Z raportu przygotowanego przez Leichtman Research Group (LRG) wynika, że w minionym roku dwudziestu największych, amerykańskich dostawców Internetu pozyskało ponad 7,4 mln nowych abonentów (w tym firmy oferujące łącza typu DSL zwiększyły liczbę swoich klientów o 3 mln osób).

Aż 73% badanych osób korzystających z szerokopasmowych łączy stwierdziło, że są bardzo zadowoleni z usług swojego dostawcy. Dla porównania taką opinię wyraziło jedynie 49% klientów korzystających z usługi dial-up. Co więcej, ok. jedna trzecia użytkowników “wdzwanianego”dostępu do Sieci deklaruje chęć zmiany łącza na szerokopasmowe.

Zobacz również:

  • Rosja zachowuje połączenie z internetem. Czy będzie odcięta?

”Oferta szerokopasmowych łączy do Internetu staje się coraz bardziej atrakcyjna dla użytkowników indywidualnych” - zaznaczył Bruce Leichtman, prezes Leichtman Research Group - ”Jak tylko zwiększy się konkurencja na rynku, liczba użytkowników broadbandu podwoi się w przeciągu najbliższych czterech lat.”

Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1,6 tys. domostw w Stanach Zjednoczonych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200