US Robotics znów w Polsce

Producent modemów wydzielony z firmy 3Com tworzy na naszym rynku nową sieć dystrybucyjną.

Producent modemów wydzielony z firmy 3Com tworzy na naszym rynku nową sieć dystrybucyjną.

Kilka lat temu US Robotics (USR) był znanym i liczącym się dostawcą modemów. Po kilkuletnich perturbacjach związanych z przejęciem tej firmy przez 3Com, a następnie ponownym jej usamodzielnieniu w ub.r., USR ponownie aktywizuje swoją obecność na polskim rynku. Dystrybutorami zostały firmy: RRC, Scientific, TechData, Techmex i . Pierwsza z nich ma status tzw. głównego dystrybutora, który będzie odpowiedzialny za lokalizowanie i certyfikowanie produktów US Robotics. RRC ma też w najbliższym czasie uruchomić polską stronę WWW US Robotics oraz infolinię. Firma nie zamierza natomiast podpisywać oddzielnych umów serwisowych z lokalnymi firmami - obsługą posprzedażną będą się zajmować dystrybutorzy.

Jak podkreśla Christiane Guyssens, odpowiedzialna za sprzedaż produktów w Europie Wschodniej, USR będzie się starał zmienić wizerunek firmy postrzeganej dotąd jako dostawca modemów analogowych. Dlatego znacznie wzbogacono ofertę w kategorii systemów cyfrowego i szerokopasmowego dostępu do Internetu - m.in. kablowe, ISDN, xDSL, a także elementy do obsługi sieci Ethernet oraz bezprzewodowych standardu IEEE 802.11b.

W tym roku US Robotics zamierza wprowadzić do sprzedaży takie produkty, jak modemy, bramki i mostki ADSL, szerokopasmowe routery Ethernet i ISDN oraz karty PCI, PC Card, USB i koncentratory IEEE.802.11b. Firma nie rezygnuje jednak z produkcji klasycznych modemów analogowych i opracowuje nowe modele sprzętu tej kategorii, m.in. zewnętrzne faksmodemy USB lub karty PC Combo Card ze zintegrowanymi funkcjami modemu analogowego, ISDN i interfejsu sieciowego Ethernet.


TOP 200