URT reguluje rozliczenia Netii i TP SA

Urząd Regulacji Telekomunikacji podjął decyzję o obniżeniu stawki rozliczeń za telekomunikacyjne połączenia międzysieciowe pomiędzy Netią a Telekomunikacją Polską SA. Stawki zostaną zmniejszone na okr...

Urząd Regulacji Telekomunikacji podjął decyzję o obniżeniu stawki rozliczeń za telekomunikacyjne połączenia międzysieciowe pomiędzy Netią a Telekomunikacją Polską SA. Stawki zostaną zmniejszone na okres sześciu miesięcy, do końca czerwca br.

Komunikat prezesa URT głosił, iż: "Z uwagi na uznanie TP SA za operatora zajmującego pozycję dominującą na rynku usług powszechnych, stawki rozliczeniowe powinny uwzględniać uzasadnione koszty, ściśle związane z wykonywanymi usługami. W związku z tym, że prace TP SA nad wdrożeniem modelu kosztowego znajdują się na początkowym etapie, Prezes URT brał pod uwagę doświadczenia innych operatorów europejskich działających na konkurencyjnych rynkach, z uwzględnieniem stopnia rozwoju rynku polskiego".

Zobacz również:

  • Wyższy poziom ochrony danych przekłada się na przychody
  • SpaceX dostarczy Starlinki dla autobusów szkolnych

Analogiczne decyzje zostały podjęte przez URT już dwukrotnie. Niższe stawki połączeń do sieci TP SA zostały ustalone dla operatorów sieci komórkowych Polkomtela i PTC.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200