UPC Polska zaoferowała abonentom szerokopasmowy dostęp do Internetu

Dostęp do Internetu mogą uzyskać zarówno abonenci telewizji kablowej UPC, jak i użytkownicy platformy cyfrowej Wizja TV.

UPC Polska zaoferowała warszawskim abonentom UPC Telewizja Kablowa oraz użytkownikom platformy satelitarnej Wizja TV szerokopasmowy (przepustowość max. 512 Kb/s) dostęp do Internetu. Rozwiązanie to powstało we współpracy z internetową spółką UPC - chello broadband. Polska jest drugim krajem w Europie Środkowej, w którym oferuje ona swoje usługi.

Firma za nieograniczony czasowo dostęp do sieci pobiera stały miesięczny abonament. Abonenci telewizji kablowej będą musieli za niego zapłacić 199 zł (z VAT), a korzystający z platformy satelitarnej - 149 zł. Koszt instalacji wynosi 399 zł (z VAT), ale do końca stycznia 2001 r. obowiązuje cena promocyjna - 299 zł (z VAT). Ponadto użytkownik będzie musiał wydzierżawić od UPC odpowiedni modem kablowy i kartę do komputera. W tym celu musi podpisać weksel na kwotę 1200 zł. UPC zapewni oprogramowanie, instalację, konfigurację i całodobowe wsparcie techniczne.

W przypadku usługi satelitarnej komputer wykorzystywany do połączenia z siecią powinien mieć także dostęp do Internetu, realizowany za pomocą modemu telefonicznego (dial-up). Wszelkie zapytania i dane użytkownika są wysyłane właśnie w ten sposób, a drogą satelitarną są transmitowane wszystkie dane pobierane z Internetu.

W ramach usługi abonenci otrzymają także konto poczty e-mail i 10 MB na własne strony WWW. Będą mogli także korzystać z zasobów polskojęzycznego portalu, oferującego serwisy informacyjne, wyszukiwarkę, narzędzia do obsługi poczty i szybkiego pobierania z Internetu różnych plików.

Usługa dla abonentów telewizji kablowej na razie jest oferowana dla tych mieszkańców Warszawy, którzy mają dostęp do sieci UPC, wyposażonych w tzw. kanał zwrotny. Firma planuje stopniowe poszerzanie zasięgu internetowej oferty. Kolejnym miastem, w którym będzie ona dostępna, ma być Kraków.

***

PTK wkrótce zaoferuje dostęp do Internetu

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200