UMCS wdraża elektroniczne legitymacje

Firma OPTeam wdroży na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie system do obsługi elektronicznych legitymacji studenckich. Wartość kontraktu to 0,8 mln zł.

Rozwiązanie wykorzystywać będzie oferowany przez rzeszowską spółkę system elektronicznych kart identyfikacyjnych SELS OPTIcamp. Legitymacje z chipem otrzyma 15 tys. studentów lubelskiej uczelni. OPTeam w ramach umowy dostarczy także oprogramowanie do zarządzania ważnością kart i zestawy do składania bezpiecznych podpisów cyfrowych.

UMCS wdraża elektroniczne legitymacje
"System jest tak skonstruowany, że można go z łatwością rozbudowywać o dodatkowe funkcjonalności, np. mikropłatności za ksero, prowadzenie i rozliczanie stołówki, biblioteki czy czytelni" - mówi Andrzej Pelczar, wiceprezes OPTeam SA.

Elektroniczne legitymacje studenckie (ELS) wykorzystuje już znaczna część uczelni wyższych w Polsce. Jako pierwsza procesorowe karty pełniące rolę legitymacji wprowadziła Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200