UKE uruchomił wyszukiwarkę usług szerokopasmowych

Wyszukiwarka usług dostępu do szerokopasmowego internetu została właśnie uruchomiona na stronie UKE.

Urząd Komunikacji Elektronicznej uruchomił wyszukiwarkę infrastruktury i usług szerokopasmowych. To szalenie przydatne rozwiązanie pozwalające na sprawdzenie jakie usługi szerokopasmowe są dostępne i jacy operatorzy je dostarczają w danym miejscu Polski. Wyniki wyszukiwania wizualizowane są na mapie, dając internaucie możliwość weryfikacji sprawdzanego adresu.

"Dzięki wyszukiwarce każdy ma możliwość sprawdzenia czy w miejscu naszego zamieszkania lub w innej interesującej nas lokalizacji są dostępne usługi szerokopasmowe. Można dowiedzieć się jakie to usługi i kto jest ich dostawcą. To milowy krok w budowaniu obywatelskiego społeczeństwa informacyjnego" – powiedziała Magdalena Gaj, Prezes UKE.

Zobacz również:

Zgłoś zapotrzebowanie na szerokopasmowy internet

Wyszukiwarka pozwala też na zgłoszenie zapotrzebowania na konkretną usługę na danym terenie. Na bazie spływających zgłoszeń UKE stworzy mapy z "potrzebami Polaków w zakresie usług telekomunikacyjnych". To źródło informacji przeznaczone jest dla operatorów i ma stanowić dla nich bodziec do podejmowania inwestycji. Pomóc ma im w tym też przyjęty 1 marca projekt ustawy ułatwiający budowę sieci szerokopasmowej.

"Narzędzie to mogło powstać, dzięki prowadzonej od kilku lat przez Prezesa UKE inwentaryzacji infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce. Cieszę się, że informacje zbierane przez urząd mogły zostać wykorzystane do tak praktycznego narzędzia dla każdego obywatela" – mówi Prezes Gaj.

Sprawdź wyszukiwarkę usług szerokopasmowych.


TOP 200