UKE: szybka lokalizacja dzwoniących na numery alarmowe

W celu podniesienia bezpieczeństwa obywateli w okresie rozgrywek piłkarskich EURO2012 Urząd Komunikacji Elektronicznej wprowadził dodatkowe dyżury służb technicznych obsługujących system PLI CBD udostępniający dane lokalizacyjne dla numerów alarmowych 112, 997, 998, 999.

Dla służb obsługujących numery alarmowe w miastach gospodarzach EURO2012 UKE uruchomiło też dedykowany, równoległy dostęp do systemu udostępniającego dane lokalizacyjne PLI CBD. Ma to na celu usprawnienie niezawodnego i szybkiego uzyskiwania danych lokalizacyjnych osób wzywających pomocy.

Na swoich stronach UKE przypomina, że na Ukrainie, w której również odbywają się mecze, dopiero rozpoczęło się wdrażanie numeru alarmowego 112. W związku z EURO112 na Ukrainie wprowadzono pilotażowo Numer Alarmowy 112 na trenie Kijowa, Lwowa, Doniecka i Charkowa. Na pozostałym terenie kraju obowiązywać będą trzy numery alarmowe: straż - 101, milicja - 102, pogotowie - 103.

Zobacz również:

  • W zeszłym roku polscy użytkownicy sieci mobilnych przenieśli rekordową liczbę numerów
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200