UFG wybrał dostawcę

Spółka ABG wygrała przetarg na wykonanie systemu informatycznego dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG), poinformowała dzisiaj prezes funduszu.

"Kontrakt zrealizuje firma ABG SA za kwotę 49 milionów złotych" - powiedziała Reuterowi Elżbieta Turkowska-Tyrluk, prezes UFG. Wcześniej jako faworyta w przetargu często wymieniano Polsoft, spółkę wchodząca od niedawna w skład grupy Computerland. Dla CL jest to kolejna przetargowa porażka w tym roku.

Warszawska ABG jest m.in. podwykonawcą przy realizacji systemu IACS dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na swoim koncie ma również kontrakty dla Agencji Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zobacz również:

Zadaniem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego jest wypłacanie odszkodowań z tytułu obowiązkowych komunikacyjnych ubezpieczeń OC w przypadkach gdy sprawdza szkody nie został ustalony, nie był ubezpieczony. UFG przejmuje także zobowiązania upadłych firm ubezpieczeniowych. Środki na działalność UFG pochodzą ze składek przekazywanych przez firmy ubezpieczeniowe czy też np. z opłat (grzywien) nakładanych na osoby które nie dopełniły obowiązku zawarcia umowy OC.

ABG zbuduje dla funduszu system przechowujący dane o polisach OC, wypłacanych przez firmy ubezpieczeniach oraz o wypadkach komunikacyjnych. Stworzone na potrzeby UFG rozwiązanie ma współpracować z CEPiK-iem.