UE zgadza się na przejęcie Nuance przez Microsoft za 16 mld USD

Komisja Europejska przyznała we wtorek Microsoftowi bezwarunkową zgodę na przejęcie za 16 mld dolarów Nuance Communications, firmy zajmującej się sztuczną inteligencją i technologiami mowy w obszarze medycyny. Zgoda była konieczna ze względu na obawy o monopol.

UE zgadza się na przejęcie Nuance przez Microsoft za 16 mld USD

Autor: Mohammad Rezaie/Unsplash

Amerykańska firma Nuance obsługuje 77% szpitali w USA i pomogła wprowadzić na rynek wirtualnego asystenta Siri Apple.

Jak podaje agencja Reuters, transakcja jest drugą co do wielkości po zakupie LinkedIn za 26,2 mld dolarów w 2016 roku i zwiększy obecność Microsoftu w usługach chmurowych dla służby zdrowia. Ma już zatwierdzenie regulacyjne w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Zobacz również:

  • Windows 11 2022 - małe i duże zmiany dla biznesu

Dochodzenie Komisji Europejskiej w sprawie transakcji wykazało, iż nie ograniczy ona znacząco konkurencji na rynkach oprogramowania transkrypcyjnego, usług w chmurze, usług komunikacyjnych dla przedsiębiorstw, systemów operacyjnych dla komputerów osobistych i innych produktów.

„Proponowana transakcja nie wzbudziłaby obaw o konkurencję na żadnym z badanych rynków w Europejskim Obszarze Gospodarczym" - stwierdziła Komisja Europejska.

Komisja powiedziała, że zbadała kwestie, w tym nakładanie się działalności Microsoftu i Nuance w zakresie oprogramowania do transkrypcji, i stwierdziła, że po połączeniu nadal będą miały silną konkurencję na rynku.

Przedsiębiorstwa technologiczne zwiększyły liczbę przejęć firm koncentrujących się na sztucznej inteligencji, ponieważ coraz więcej z nich włącza tę technologię do swoich produktów i usług.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200