UE pozwala Intelowi na zakup McAfee

Przejęcie McAfee przez Intela zostało zatwierdzone przez Komisję Europejską, z zastrzeżeniem pewnych warunków. Obawiano się, że Intel będzie próbował wprowadzania praktyk monopolistycznych, ale ten zapewnił, że zadba o uczciwą konkurencję.

McAfee to firma zajmująca się bezpieczeństwem komputerowym. Komisja Europejska wszczęła dochodzenie w sprawie planowanego przejęcia, z uwagi na silną pozycję Intela na globalnym rynku sprzętu komputerowego. Obawiano się, że wbuduje on w swoje układy scalone funkcje bezpieczeństwa, które będą działały tylko z produktami przejętej przez niego firmy.

Aby złagodzić te obawy, Intel zobowiązał się, że jego produkty będą kompatybilne zarówno z oprogramowaniem McAfee, jak i konkurencyjnym. W środę, Komisja Europejska uznała, że zobowiązanie to jest wystarczające i zdecydowała się na zatwierdzenie transakcji bez dalszych dochodzeń.

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Cyfryzacja usług publicznych w Europie w świetle raportu „eGovernment benchmark 2023”

Zgoda jest uwarunkowana zaangażowaniem Intela w zapewnienie uczciwej konkurencji pomiędzy firmami z branży bezpieczeństwa komputerowego.

Obie firmy poinformowały o transakcji w sierpniu ubiegłego roku. Intel zapłacił za McAfee prawie 7,7 mld dolarów. Analitycy spekulują, że zakup ten ma wspomóc producenta elektroniki w wygrywaniu lukratywnych kontraktów rządowych, w których kładzie się duży nacisk na bezpieczeństwo. Wcześniej tę transakcję zatwierdziły władze USA.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200