UE bada transakcję przejęcia przez Intel firmy McAfee

Unia Europejska zamierza przyjrzeć się bliżej planowanemu przejęciu przez Intel firmy McAfee, znanego dostawcy rozwiązań bezpieczeństwa IT. UE chce w pierwszej kolejności sprawdzić, czy wprowadzenie przez Intela do produkowanych przez siebie mikroprocesorów technologii opracowanych przez McAfee - nie spowoduje postawienia pozostałych dostawców rozwiązań do ochrony systemów IT w gorszej pozycji rynkowej.

Na łamach prasy informatycznej oraz na specjalistycznych witrynach pojawiły się ostatnio informacje, że Intel planuje wprowadzić do architektury swoich kolejnych procesorów elementy bezpieczeństwa, których twórcą jest McAfee. Biorąc pod uwagę fakt, że Intel zdominował rynek procesorów instalowanych w komputerach PC, krok taki postawiłby w niekorzystnej sytuacji pozostałych producentów. I to przede wszystkim niepokoi UE.

Chuck Mulloy, rzecznik prasowy firmy Intel, nie chciał komentować całej sytuacji, deklarując jedynie, że "Intel będzie współpracować z Unią Europejską, pomagając przy badaniu tej kwestii". Również rzecznik firmy McAfee nie zajął w tej sprawie żadnego stanowiska, informując jedynie: "oczekujemy, że transakcja - warta ok. 7,7 mld USD - zostanie ostatecznie sfinalizowana w pierwszej połowie 2011 roku".

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Broadcom coraz bliżej sfinalizowania transakcji przejęcia firmy WMware

Warto przypomnieć, że wcześniej Unia Europejska zajmowała się przejęciem przez Oracle firmy Sun. Oracle musiał czekać na pozytywną opinię Unii blisko 4 miesiące.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200