Tydzień szaleństw w sklepach online

W drugim tygodniu lipca o 10% wzrosła sprzedaż artykułów nabywanych online w stosunku do zakupów dokonanych w analogicznym okresie ubiegłego roku - wskazują badania comScore Networks.

Informacje podajemy za serwisem Internet Retailer. Trzy tygodnie temu Amerykanie wydali w sieci 1,13 mld USD. To o 110 mln więcej niż w analogicznym tygodniu 2003 roku.

Po raz pierwszy w tygodniu kończącym się 18 lipca ogólny wzrost sprzedaży w tym roku był wyższy od tempa wzrostu w handlu online (sprzedaż wszystkimi kanałami, w tym internetowym wzrosła o 10,6% w porównaniu z ubiegłym rokiem). "Skok" w sprzedaży online wyniósł z kolei 10%.

Zobacz również:

  • System e-commerce Ingram Micro z wachlarzem nowych funkcjonalności

Największy wzrost sprzedaży zanotowano w sektorze turystycznym. Użytkownicy bardzo chętnie kupowali wakacyjne podróże przez internet. Wzrost w nabywaniu wycieczek wyniósł 29% w drugim tygodniu lipca w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Za zakupione przez internet podróże zapłacono łącznie 1,16 mld USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200