Twórca Androida wraca do gry

Andy Rubin– były prezes oraz współzałożyciel takich firm jak Danger Inc. i Android Inc. – zapowiada, że jego nowe urządzenie zmieni obraz rynku smartfonów. Warto przypomnieć, że to Rubin sprzedał firmie Google, którą opuścił w 2014 roku, zaprojektowane w dużej części przez siebie oprogramowanie Android, dlatego jest nazywany przez internautów ojcem tego mobilnego systemu operacyjnego.

Rubin poinformował kilka dni temu na Twitterze, że założył nową firmę, nadając je nazwę Essential. Stanął oczywiście na jej czele (obejmując funkcję CEO) i zapowiada, że zaprezentuje w najbliższym czasie smartfon klasy „high-end”, który w jego opinii stawi z powodzeniem czoła podobnym produktom tej klasy produkowanym przez takie firmy, jak ,Apple (chodzi oczywiście o markę iPhone) czy Samsung (Galaxy).

Smartfon ma ponoć wspierać szereg nowatorskich technologii, dlatego analitycy oczekują ze zniecierpliwieniem na pierwsze wiadomości, które ujawnią technicznego szczegóły budowy tego urządzenia. Nieoficjalnie wiadomo, że pierwszy smartfon firmy Essential pojawi się na rynku latem tego roku.

Zobacz również:

  • Co robiimy ze starymi telefonami? To zależy od ich systemu
  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Rubinowu udało się ściągnąć do swojej firmy wielu prominentnych inżynierów i informatyków specjalizujących się w projektowaniu smartfonów, którzy pracowali wcześniej w tak znanych firmach, jak Apple, Magic Leap, Samsung i HTC. Może to świadczyć o tym, że wkrótce możemy być świadkami bardzo ciekawego wydarzenia na rynku smartfonów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200