Twoja własna dystrybucja

W najbliższą sobotę - 20 listopada - w Krakowie odbędzie się kolejny wykład z cyklu Linux Academy. Tym razem spotkanie poświęcone będzie Linuksowi 'szytemu na miarę' czyli kwestiom tworzenia własnej dystrybucji.

Linux Academy to cykl wykładów organizowanych przez Krakowską Grupę Użytkowników Linuksa oraz Koło Naukowe Informatyki przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Tym razem Jarosław 'Messer' Świerad i Seweryn 'Cochese' Lipkowski zaprezentują podczas wykładu sposób samodzielnego tworzenia dystrybucji systemu Linux przeznaczonej do nietypowych, specyficznych zastosowań.

Organizatorzy zapewniają, że omówiony zostanie cały proces tworzenia, wraz ze wszelkimi zawiłościami technicznymi, podanych zostanie również kilka możliwych dróg rozwoju i usprawnienia gotowego, miniaturowego Linuksa. Wykład odbędzie się w sobotę o godz. 17:20 w Pawilonie Sportowym Akademii Ekonomicznej w Krakowie.

Zobacz również:

  • Rosyjskie firmy szukają ratunku, przechodząc gremialnie na narzędzia bazujące na otwartym kodzie
  • Menadżer haseł - jaki program warto wybrać i na co zwrócić uwagę

Więcej informacji

http://www.krakow.linux.org.pl/LinuxAcademy/20041120

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200