Twitter wprowadza napiwki realizowane w Bitcoinach

Podczas gdy jedni wojują z kryptowalutami (patrz zeszłotygodniowa informacja o komunikacie Ludowego Banku Chin), inni wspierają je, oferując możliwość realizowania transakcji finansowych, bazujących na tym wirtualnym środku płatniczym. Przykładem może być Twitter, który kilka dni temu wprowadził do swojej platformy funkcję tzw. kryptonapiwków.

Foto: Crypto Crow/Pexels

Pozwala ona użytkownikom tej platformy wysyłać oraz odbierać obsługiwane przez nią napiwki – przyznawane np. za ciekawy wpis - za pomocą Bitcoinów. Rozwiązanie wprowadza również do profili użytkowników nową pozycję pozwalająca sprawdzić, czy użytkownik rzeczywiście posiada takie wirtualne walory.

Funkcja obsługująca Bitcoiny, która została udostępniona wybranym użytkownikom do testowania na początku tego roku, zostanie najpierw zaprezentowana użytkownikom urządzeń iOS, a w drugiej kolejności będą z niej mogli skorzystać posiadacze urządzeń Android.

Zobacz również:

Płatności realizowane w Bitcoinach obsługuje dedykowana aplikacja Strike, która korzysta z szybkiej sieci Bitcoin Lightning Network, dlatego transakcje są realizowane za darmo i bez zbędnej zwłoki.

I jeszcze jedna ważna rzecz. Ponieważ napiwki z natury rzeczy opiewają na niewielkie kwoty, ich wysokość można podawać w najmniejsze jednostce Bitcoinów, czyli w Satoshi.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200