Twitter włączą się do walki z mitem o szkodliwości technologii 5G

Korporacja zdecydowała się dodawać do twitterowych wpisów, które łączą ze sobą w nieuprawniony do tego sposób dwa hasła (5G i koronawirus), specjalne flagi. Informują one internautę o tym, że powinien ten wpis sprawdzić pod kątem wiarygodności i tego, czy nie jest to aby „false news”.

W informacji wyjaśniającej znaczenie flagi czytamy: „Poznaj fakty dotyczące koronawirusa COVID-19” i wykorzystaj linki odwołujące się do artykułów prasowych, oficjalnych źródeł i tweetów obalających pewną spiskowa teorię. Mówi ona iż technologia mobilna 5G jest szkodliwa dla ludzi i przyczyniła się do rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa”.

Chociaż teorie spiskowe mówiące o tym, że fale radiowe szkodzą ludziom czy też zabiją pszczoły, są znane od lat, to pandemia koronawirusa spowodowała, że wróciły one jak bumerang ze zdwojoną siłą.

Zobacz również:

  • Chiński start-up YMTC pokazał 232-warstwowy chip
  • Amerykanie już myślą o sieciach 6G

Jedna z takich popularnych w ostatnich miesiącach teoria stara się wmówić internautom, że fale radiowe 5G szkodzą układowi odpornościowemu ludzi, czyniąc ich bardziej podatnymi na zakażenie się koronawirusem. Teoria ta zyskała w niektórych środowiskach tak duży poklask, że ludzie zaczęli podpalać maszty 5G. Najwięcej takich przypadków odnotowano w Wielkiej Brytanii.

Facebook też nie siedzi z założonymi rękami i zapowiedział, że będzie usuwać ze swojej społecznościowej sieci wszystkie bzdurne wpisy, które łączą technologię 5G z koronawirusem. Twitter nie posunął się tak daleko i nie usuwa tweetów, ale dołączanie do nich wspomnianych wcześniej flag, które mogą równie skutecznie walczyć z tym mitem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200