Twitter ma nowego szefa

Jack Dorsey ustępuje ze stanowiska dyrektora generalna Twittera, a jego miejsce zajmuje od dzisiaj Parag Agrawal, piastujący w firmie od 2018 roku stanowisko CTO.

Źródło: Twitter

Giełda zareagowała na tę zmianę ze spokojem, cena akcji Twittera spadła zaledwie o 0,5%. Jack Dorsey (który jest również szefem firmy Square, która zajmuje się płatnościami cyfrowymi) pozostanie członkiem zarządu do końca swojej kadencji, która wygaśnie w przyszłym roku.

To nie koniec zmian, gdyż nowym prezesem zarządu Twittera został Bret Taylor (COO firmy Salesforce), zastępując na tym stanowisku

Zobacz również:

  • Najlepsi partnerzy HPE nagrodzeni
  • Atos ma nowego CEO
  • Nowy CEO Siemens Mobility w Polsce

Patricka Pichette (byłego dyrektora Google), który pozostanie w zarządzie, gdzie będzie odpowiadał za audyt.

Jack Dorsey napisał w oficjalnym oświadczeniu opublikowanym na witrynie Twittera: „Zdecydowałem się opuścić firmę ponieważ wierzę, że jest ona gotowa działać samodzielnie bez swoich założycieli. Moje zaufanie do nowego CEO Twittera jest głębokie. W ciągu ostatnich 10 lat Parag Agrawal intensywnie się rozwijał. Jestem mu głęboko wdzięczny za jego umiejętności, serce i duszę”.

Nowy szef Twittera dołączył do firmy w 2011 roku jako specjalista do spraw reklam, po czym awansował w 2018 roku na stanowisko CTO. Podczas gdy Jack Dorsey jest dobrze znany ze swoich zainteresowań technologią blockchain i kryptowalutami, Parag Agrawal przewodzi firmie Bluesky, zajmując się w niej otwartymi i zdecentralizowanymi standardami dla mediów społecznościowych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200