Twitter dla systemu Windows 8 już dostępny

Twitter udostępnił swoją aplikację w wersji przeznaczonej do uruchamiania na komputerach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8 (Microsoft). Oprogramowanie zawiera kilka nowych funkcjonalności zaprojektowanych specjalnie dla tego systemu operacyjnego.

Firma informuje, że aplikacja wspiera dwie wygodne funkcjonalności typu Charm oferowane przez system Windows (są to funkcjonalności zapewniające łatwy dostęp do niektórych z najczęściej używanych elementów i zasobów). Pierwsza jest używana przez użytkowników do wyszukiwania postów, a druga do tworzenia na Twitterze wiadomości.

Funkcja wyszukiwania pracuje podobnie jak te dostępne obecnie w Twitterze, co pozwala użytkownikom odnajdywać określone konta lub filtrować je według znaczników "hashtag" (są to znaczniki używane do tworzenie grup i przypisywanie do nich wybranych osób). Druga funkcjonalność pozwala użytkownikom budować posty, dodając do nich fotografie i różne treści z innych aplikacji.

Zobacz również:

Funkcjonalności Charm systemów Windows 8 i Windows RT są wyświetlane na pasku menu jako ikony, które użytkownik może każdej chwili przenieść na prawą stronę ekranu. Ikony udostępniają funkcjonalności (takie jak wyszukiwanie lub udostępnianie danych, a także dostęp do funkcji systemowych i ustawień), które łączą uruchomione aktualnie aplikacje z systemem lub z innymi aplikacjami.

Nowa aplikacja współpracuje też z systemem powiadamiania Windows 8, wspierając np. wyskakujące okienka zawierające zaktualizowane informacje o użytkownikach, wtedy gdy są one przekazywane Twitterowi przez inne aplikacje. Aplikacja obsługuje też wyświetlane przez ekran startowy kafelki Live Tiles, które pokazują ostatnie odebrane wiadomości.

Aplikacja wspiera również kilka opcji zaprojektowanych specjalnie dla użytkowników tabletów. Jest to np. opcja pozwalająca wyświetlać powiększone wersje zdjęć udostępnionych nam przez innych użytkowników, jak również opcje do przetwarzania takich zdjęć (np. wypośrodkowania czy przewijania w pionie lub w poziomie).

Aplikację Twitter dla systemu Windows 8 można już pobierać z witryny firmy.


TOP 200