Twiddler - nowa klawiatura?

Handykey Corp. zaoferowała urządzenie, które może być ciekawą alternatywą dla klawiatury. W swoim działaniu łączy w jedno klawiaturę i myszkę.

Handykey Corp. zaoferowała urządzenie, które może być ciekawą alternatywą dla klawiatury. W swoim działaniu łączy w jedno klawiaturę i myszkę.

Jest urządzeniem zaprojektowanym i wykonanym zgodnie z zasadami ergonomii, w wersjach dla lewo i praworęcznych. Ma obły kształt "mydelniczki" o długości ok. 12 cm. Standardowo wyposażone jest w przewód o długości ok. 1.5 m, chociaż może być połączone poprzez przedłużacz o długości ok. 15 m. W przedniej części umieszczono 3 rzędy po 4 klawisze a w górnej, obsługiwanej kciukiem, znajdują się klawisze m.in. Ctrl., Alt., i klawisze niektórych funkcji. Obsługa tej "klawiatury" polega na naciskaniu pojedynczych klawiszy bądź ich kombinacji, co w rezultacie daje efekty takie, jak 101 - klawiszowa. Ponadto, użytkownik może, w zależności od potrzeb, sam zdefiniować funkcje "makro", np. dla potrzeb częstego powtarzania słów lub całych ich sekwencji. Funkcje myszki urządzenie spełnia dzięki wbudowanemu sensorowi czułemu na przechyły. Po naciśnięciu przycisku myszki, umieszczonego w górnej części urządzenia, i jego przechylaniu mamy możliwość sterowania ruchem po ekranie. Użytkownicy twierdzą, że nauka pisania alfabetu zajmuje tylko ok. 3 min (!), a całkowicie biegłe opanowanie pracy z tym urządzeniem zajmuje ok. 10 dni. Użytkownicy twierdzą, że bardzo łatwo zapamiętuje się nie tylko alfabet, ale również całe ciągi programowalnych "makroinstrukcji".

Wymaga systemu operacyjnego DOS 3.1 lub wersji późniejszej. Działa także w środowisku Windows. Kosztuje 199 USD.


TOP 200