Twardy dysk na karcie

Firma Plus Development wzbogaciła swą ofertę i proponuje ostatnio rozszerzenie komputerów IBM PC/AT o kartę dysku twardego Hardcara II XL.

Firma Plus Development wzbogaciła swą ofertę i proponuje ostatnio rozszerzenie komputerów IBM PC/AT o kartę dysku twardego Hardcara II XL. Zainstalowany napęd ma pojemność 105 MB i czas dostępu ok. 11 ms. Układ elektroniczny obsługujący napęd wyposażony jest w pamięć podręczną (ca-sche) o pojemności 64 KB przyśpieszającą przesyłanie danych komputer-dysk-kom-puter. Szybkość przesyłania danych z użyciem pamięci podręcznej wynosi 1,4 MB na sekundę. Hardcard II XL ma wbudowany programowy system kontroli sprawności nośnika magnetycznego. Jeżeli w czasie odczytu zostaną stwierdzone wady w pozio-

mie namagnesowania nośnika, to program kontrolujący w najbliższej wolnej chwili przenosi dane z tego obszaru w miejsce bezpieczne, a następnie formatuje ponownie uszkodzoną ścieżkę. Gdy formatowanie przebiegnie bez zakłóceń, dane są przenoszone z powrotem na swoje miejsce. Jeżeli nośnik jest trwale u-szkodzony, wadliwa ścieżka jest oznaczana i blokowany jest do niej dostęp. Hardcard II XL przeznaczona jest do współpracy z systemami wykorzystującymi szybkie procesory Intel 386 i 486. Karta kosztuje ok. 1100 USD i dostępna jest tylko na specjalne zamówienie.


TOP 200