Turbo Core zwiększa efektywność pracy procesora Phenom II X6

AMD ujawnia kolejne szczegóły techniczne dotyczące budowy sześciordzeniowego procesora Phenom II X6 (nazwa kodowa Thuban), który ma wejść na rynek jeszcze w tym kwartale. Jedna z ważniejszych nowych technologii, jaką AMD wprowadził do procesora, nosi nazwę Turbo Core.

Turbo Core zwiększa efektywność pracy procesora Phenom II X6

W przypadku wielordzeniowych procesorów często zdarza się tak, że aplikacja korzystająca z usług określonego rdzenia nie jest w stanie w pełni wykorzystać jego mocy obliczeniowej, podczas gdy inne rdzenie pozostają bezczynne. Właśnie dlatego AMD opracował technologię Turbo Core. Wkracza ona do akcji wtedy, gdy co najmniej trzy rdzenie procesora Phenom II X6 pozostają bezczynne. Turbo Core podkręca wtedy automatycznie zegary taktujące aktywne rdzenie (o 500 MHz), tak iż pracują one dużo wydajniej, obsługując szybciej korzystające z ich usług aplikacje.

Wiadomo też, że procesory Thuban będzie można instalować w gniazdach typu AM3 i AM2+ (po uaktualnieniu oprogramowania BIOS), także w gniazdach tego typu znajdujących na płytach zawierających nowy chipset 890GX.

Zobacz również:


TOP 200