Tulsa już w trzecim kwartale

Intel zapowiada, że dwurdzeniowy układ Tulsa (przeznaczony do zastosowań serwerowych) wejdzie na rynek w trzecim kwartale br. Wcześnie zapowiadano premierę procesora na koniec tego roku.

Producent nie podał jednak dokładnej daty premiery układu. Tulsa należy do procesorów rodziny Xeon i jest produkowany przy użyciu technologii 65 nm. Układ można stosować do budowania serwerów zawierających cztery procesory i więcej.

Intel przyspieszył datę wprowadzenia na rynek układu Tulsa, czując presję wywieraną przez firmy AMD (układy Opteron). Dell zaskoczył ostatnio obserwatorów rynku zapowiadając, że przygotowuje się do wprowadzenia do swojej oferty pod koniec br. wydajnych serwerów opartych właśnie na układach Opteron.

Zobacz również:

  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380

Jednocześnie Intel potwierdził, że 26 czerwca br. zaprezentuje oficjalnie inny układ CPU należący do rodziny Xeon, noszący roboczą nazwę Woodcrest. Jest to dwurdzeniowy układ, przeznaczony do budowania serwerów i stacji roboczych wyposażonych w dwa procesory.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200