Tu sprawdzimy czy biznesowy pecet jest bezpieczny

Dostawcy biznesowych komputerów PC wyposażonych w procesory intelowskie zaczęli w tym tygodniu udostępniać pierwsze łaty likwidujące wykryte niedawno podatności znajdujące się w oprogramowaniu firmware.

Intel opublikował już w zeszłym tygodniu dokument wzywający użytkowników do sprawdzenia czy posiadane przez nich komputery zawierają dziurę i są tym samym podatne na działania hakerów. Korporacja wskazuje w nim narzędzie testujące komputer i sprawdzające czy jest bezpieczny. Można je pobierać bezpłatnie z tej strony.

Firmy Fujitsu, HP i Lenovo opublikowały na witrynach specjalne listy, umieszczając na nich te modele produkowanych przez siebie pecetów, które zawierają podatności. Listy te dostępne są odpowiednio tutaj, tutaj i tutaj. Można na nich znaleźć np. laptopy ThinkPad (Lenovo) i EliteBook (HP) oraz informacje o tym, kiedy użytkownicy mogą liczyć na pojawienie nowych wersji programów firmware, które będą odporne na działania hakerów.

Zobacz również:

  • Ten alert bezpieczeństwa adresowany jest do firm posiadających rozwiązania Cisco
  • Intel zmienia specyfikację techniczną układów graficznych ARC A380
  • Zaskakujące badanie dotyczące systemu Windows 11

Intel dowiedział się o tym, że oparte na jego procesorach pecety są dziurawe, w marcu tego roku. Powiadomiła go o tym firma Embedi, który wykryła podatności. Do czasu usunięcia podatności użytkownicy biznesowych pecetów mogą je chronić przed hakerami stosując się do zaleceń Intela, które dostępne są tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200