Trzy nowe telefony Nokii

Na tegorocznych targach CeBIT Nokia zaprezentowała trzy nowe modele telefonów komórkowych, które ukażą się na rynku jeszcze w tym roku.

Na tegorocznych targach CeBIT Nokia zaprezentowała trzy nowe modele telefonów komórkowych, które ukażą się na rynku jeszcze w tym roku.

Pierwszym z zaprezentowanych aparatów jest model 3330 – o wymiarach 113x48x22mm, wadze 133g oraz czasie czuwania (od 55 do 260h) i rozmów (od 2,5 do 4,5h). Telefon ten wspiera obsługę protokołu WAP i posiada poza tym takie opcje jak chat, animowane wygaszacze ekranu, możliwość ściągania pakietów gier, alarm wibracyjny, wybieranie głosowe, przeglądarkę do obrazków, system rozpoznawania słów na podstawie pierwszych liter przy pisaniu sms-ów a także wymienną obudowę Xpress-on. Data wprowadzenia na rynek ani cena aparatu nie została jeszcze jednoznacznie ustalona.

Model oznaczony symbolem obsługuje najnowszą wersję protokołu WAP (1.2.1) co pozwoli na przechowywanie plików cookies, i technologię GPRS. W telefonie tym zastosowano także interfejs WTAI (Wireless Telephony Application Interface). Posiada także moduł Bluetooth, który umożliwia bezprzewodową wymianę danych z innymi urządzeniami (np. z komputerem). Transmisja danych może być dokonywana także za pośrednictwem podczerwieni. Model 6310 posiadać będzie także mocno rozbudowane opcje elektronicznego terminarza oraz obsługę głosową. Aparat ma wymiary 47x129 mm i waży 111g. Na rynek trafi w czwartym kwartale bieżącego roku. Natomiast na przełomie roku 2001/2002 powinien pojawić się także w polskich sklepach.

Nokia 8310 ma wymiary 97x43x17mm i wagę 84g. Wyposażony jest w protokół WAP i technologii GPRS, zintegrowane radio, a także głosową obsługą. Telefon ten może czuwać od 100 do 400 godzin (20 godzin przy włączonym radiu) a czas rozmowy wynosi od 2,15 do 4 godzin.

Wszystkie opisywane telefony działają w systemach GSM 900/1800.

Nokia Polska

www.nokia.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200