Trzy nowe kompakty z logo BenQ

Firma BenQ zaprezentowała trzy nowe cyfrowe aparaty fotograficzne - modele o oznaczeniach DC E800, DC C850 i DC C750. Pierwsze dwa wyposażono w 8-megapikselowe matryce, natomiast ostatni pozwala na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości siedmiu milionów pikseli.

Pierwsza z nowości należy do serii E (Elegant & Stylish). Urządzenie wyposażono w matrycę CCD o rozdzielczości 8 milionów pikseli oraz obiektyw pozwalający na 3-krotne przybliżenie optyczne (odpowiednik zakresu ogniskowych 34 - 102 mm w aparacie małoobrazkowym 35 mm).

Trzy nowe kompakty z logo BenQ

DC E800

Urządzenie korzysta z 2,7-calowego wyświetlacza TFT LCD o rozdzielczości 230 tysięcy pikseli oraz pozwala na rejestrację filmów w rozdzielczości 640 x 480 pikseli z prędkością 15 klatek na sekundę (zapisujemy je na wbudowanej pamięci o pojemności 16 MB lub kartach typu SD / SDHC). Szybkość migawki regulujemy w zakresie od 1/2000 do 8 sekund, natomiast maksymalna czułość to ISO 1600. Sprzęt wyposażono ponadto w funkcje Smile Catch, Auto Face Tracking i Shake-Free oraz trzynaście programów tematycznych. Zasilanie zapewnia akumulator Li-Ion (możemy go podładować poprzez port USB), natomiast możliwość prezentowania zdjęć/filmów na ekranie telewizora - wyjście Audio / Video ( NTSC/PAL). Warto też wspomnieć o wymiarach - 93 x 58 x 21,45/20,2 mm - oraz wadze urządzenia: 140 gramów (bez karty oraz akumulatora).

Pozostałe dwa modele należą do serii C (Compact & Classical). Oba korzystają z obiektywów Pentax z 3-krotnym zoomem optycznym i pozwalają na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 8 milionów (DC C850) i 7 milionów (DC C750) pikseli. C850 wyposażono w 2,7-calowy wyświetlacz TFT LCD (230 tysięcy pikseli), natomiast C750 - w 2,5-calowy LTPS LCD o rozdzielczości 150 tysięcy pikseli.

Trzy nowe kompakty z logo BenQ

DC C750

Użytkownik ma możliwość skorzystania z maksymalnej czułości ISO 1600 oraz trybu wideo pozwalającego na zarejestrowanie filmu MPEG4 (możemy w trakcie zoomować) w rozdzielczości 720 x 400 pikseli (16:9, 30 klatek na sekundę). Producent nie zapomniał też o trybach Super-Shake-Free, Face-Tracking i Smile Catch oraz udostępnił do dyspozycji użytkownika tryb PASM (Program AE/Aperture Priority/Shutter Priority/Manual), który - jak można przeczytać na stronie producenta - "pozwala użytkownikowi dostosować przesłonę i szybkość migawki do własnych potrzeb. Tryb Program AE automatycznie dostraja przesłonę i szybkość migawki zależnie od oświetlenia; Tryb Aperture Priority automatycznie ustawia szybkość migawki w zależności od ustawienia przesłony wybranego przez użytkownika, a tryb Shutter Priority działa odwrotnie."

Trzy nowe kompakty z logo BenQ

DC C850

Model E800 trafi do sprzedaży pod koniec maja, natomiast modele z serii C pojawią się w sprzedaży z końcem kwietnia.

Strona producenta: BenQ.


TOP 200