Trzy matryce w kamerze

Firma Sony wprowadziła do swojej oferty nową trójprzetwornikową kamerę pracującą w systemie Mini DV o symbolu DCR-TRV940.

Trzy matryce w kamerze
Wyposażona w 52-milimetrowy obiektyw kamera tworzy obraz na trzech niezależnych matrycach CCD Advanced HAD po 1070000 pikseli każda. Stabilizację obrazu zapewnia układ Super Steady Shot a zamianę analogowego sygnału wideo na jego wersję cyfrową realizuje 14-bitowy procesor DXP.

Poza nagrywaniem sekwencji filmowych DCR-TRV940 umożliwia robienie wysokiej klasy zdjęć (rozdzielczość 1152x864), które są od razu zapisywane na kartę Memory Stick. Regulacja ostrości odbywa się za pomocą miernika laserowego (Hologram AF) sprzężonego z dotykowym panelem LCD. Wskazanie na jego powierzchni wybranego miejsca w kadrze powoduje automatyczne dokonanie korekty ostrości dla wskazanego fragmentu obrazu. Kamerę możemy również połączyć z komputerem za pomocą kablowych złączy standardu "USB Streaming" lub i.Link lub bezprzewodowo, wykorzystując technologie Bluetooth.

Zobacz również:

  • Amazon instaluje kamery AI do monitorowania swoich kierowców
  • Ta gra wideo pomoże użytkownikom Twittera chronić swoje dane

Cena urządzenia, które jest dostępne w Polsce od połowy lipca, wynosi 10999 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200