Trzy lata dla Javy Microsoftu

Microsoft przedłużył okres wsparcia dla swojego środowiska wykonawczego Javy (JVM) do końca 2007 r. To kolejny efekt porozumienia jakie koncern zawarł w ubiegłym miesiącu z Sun Microsystems.

Sun od kilku lat domagał się od Microsoftu zaprzestania dystrybucji własnej wersji Javy, niekompatybilnej z oryginalnym środowiskiem Suna - JRE (Java Runtime Environment).

Pierwotnie, zgodnie z ustaleniami wieńczącymi spór jaki firmy prowadziły od 2001 r., Microsoft miał usunąć ze swoich produktów i zakończyć wsparcie dla Java Virtual Machine na początku stycznia 2004 r. W wyniku późniejszych ustaleń Sun zgodził się przesunąć termin na wrzesień i obecnie na grudzień 2007 r.

Zobacz również:

Microsoft zachęca klientów aby nie opóźniali migracji z JVM do innych środowisk - .NET czy oryginalnej Javy Sun Microsystems. Licencja jaką obecnie dysponuje firma nie umożliwia dalszego rozwoju JVM, lecz jedynie udostępnianie niezbędnych poprawek w zakresie bezpieczeństwa. W migracji mają pomóc narzędzia i dokumentacje jakie Microsoft udostępnił w swoim serwisie - http://www.microsoft.com/java


TOP 200