Trzecie podejście do prywatyzacji COIGu

W trzecim już postępowaniu prywatyzacyjnym wiążące oferty na zakup 85 proc. akcji Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa złożyły: Mennica Polska, Wasko, Węglokoks, a także spółka powołana przez pracowników COIG. Nominalna wartość pakietu akcji COIG to ponad 4,5 mln zł.

Z informacji zamieszczonych na witrynie Ministerstwa Skarbu Państwa wynika, że do postępowania dopuszczono w sumie sześć podmiotów. W ustalonym terminie ofert nie złożyły firmy Famur i Kompania Węglowa.

To już trzecia próba prywatyzacji Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa. W ramach pierwszego, zakończonego w styczniu 2010 roku postępowania przetargowego chęć zakupu większościowego pakietu udziałów Centralnego Ośrodka Informatyki Górnictwa zgłaszało aż siedem firm - Asseco Poland, Optimus, B3 System, Infovide-Matrix, Węglokoks, Web Inn oraz Ericpol Telecom. Ostatecznie jednak żadna z firm nie została zaproszona do dalszych negocjacji. Z kolei w rozpisanym w połowie 2010 roku postępowaniu do złożenia ofert zaproszono firmy Asseco Poland, WebInn oraz B3System. Ostatecznie ofertę zakupu pakietu 85 proc. akcji COIG złożyła tylko spółka B3System. Do transakcji jednak nie doszło - w połowie 2011 roku władze firmy ostatecznie wycofały się z dalszych negocjacji w sprawie przejęcia COIG-u.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200