Trzecia wersja beta systemu iOS 13.3.1 trafiła do deweloperów

Nieco ponad tydzień temu Apple udostępnił deweloperom drugą wersję beta tego systemu, w już wczoraj na serwerach tej firmy pojawiła się kolejna, czyli trzecia wersja tego produktu. Jak i poprzednio, tak i tym razem twórcy systemu iOS wprowadzili do niego kolejne ważne poprawki.

A oto jakie ważne poprawki znajdziemy w nowych wydaniu systemu iOS 13.3.1. Pierwsza modyfikuje mechanizm pozwalający lokalizować smartfon. Okazało się bowiem, że nowy szerokopasmowy układ obsługujący tę funkcję pozwalaj śledzić lokalizację użytkownika. Dlatego Apple dodał przełącznik pozwalający użytkownikowi ręcznie wyłączać tę funkcje.

Usprawniono też pracę mechanizmu pozwalającego rodzicom kontrolować z kim i kiedy mogą rozmawiać ich dzieci. Okazała się, że można obejść to zabezpieczenie wysyłając do smartfona tekst będący numerem telefonu, który dziecko może dodawać do Kontaktów i następnie dzwonić pod ten numer. Trzecia wersja beta systemu iOS 13.3.1 zawiera poprawkę likwidującą tę lukę.

Zobacz również:

Warto jeszcze wymienić poprawkę likwidującą problemy występujące przy próbie ponownego łączenia się z siecią komórkową w sytuacji gdy sieć Wi-Fi nie działa. Update usuwa też pomniejsze błędy zauważone w aplikacji Mail oraz funkcji FaceTime.

Jak zawsze, tak i tym razem kolejną wersję beta systemu iOS mogą pobierać wyłącznie użytkownicy zarejestrowani w programie Apple Developer. Można się do niego dopisać tutaj.


TOP 200