Trzecia strata Sun Microsystems

W II kw. 2002 r. obrachunkowego przychody koncernu spadły o 39% i wyniosły 3,11 mld USD. Starta firmy przekroczyła 430 mln USD. Przedstawiciele zarządu Sun Microsystems oświadczyli, że do połowy br. firma powróci do rentowności.

Sun Microsystems zakończył II kwartał roku finansowego 2002 stratą netto w wysokości 99 mln USD. Po uwzględnieniu nakładów inwestycyjnych i kosztów restrukturyzacji strata sięga 431 mln USD. Okres od października do grudnia ub.r. był trzecim z rzędu kwartałem, w którym firmie nie udało się wypracować zysku. Przychody Sun Microsystems zamknęły się kwotą 3,11 mld USD. Taki wynik oznacza 39-proc. spadek przychodów na przestrzeni roku (5,1 mld USD w roku 2001). Dyrektor finansowy koncernu stwierdził, że powrót do rentowności nastąpi prawdopodobnie w czwartym kwartale roku obrachunkowego, czyli w połowie 2002 r.

Polski oddział firmy przedstawił na razie jedynie szacunkowe dane w odniesieniu do poprzedniego kwartału. Według przedstawicieli spółki, wartość sprzedaży wzrosła o 104%, natomiast w ujęciu ilościowym łączna sprzedaż licencji i sprzętu zwiększyła się o 41%.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • Sytuacja makroekonomiczna nie wpływa na Apple
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200