Trzeci z rzędu, stratny rok Baana

Baan, holenderski producent systemów dla przedsiębiorstw, podał wyniki finansowe za IV kwartał i cały rok finansowy 1999 zakończony 31 grudnia. W ostatnich 3 miesiącach przychód firmy wzrósł o 9% i wy...

Baan, holenderski producent systemów dla przedsiębiorstw, podał wyniki finansowe za IV kwartał i cały rok finansowy 1999 zakończony 31 grudnia. W ostatnich 3 miesiącach przychód firmy wzrósł o 9% i wyniósł 143 mln USD (131 mln USD w roku poprzednim), firma poniosła jednak stratę netto w wysokości 236 mln USD (295 mln USD). Dane te uwzględniają 168 mln USD wydane jednorazowo na kwestie związane z reorganizacją firmy.

W całym roku przychody firmy zmalały w porównaniu z rokiem poprzednim, przy czym zmniejszyła się także strata. Sprzedaż w tym okresie osiągnęła wartość 635 mln USD (736 mln USD), natomiast strata wyniosła 289 mln USD (315 mln USD).

Najlepszym regionem pod względem sprzedaży okazały się rynki Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), które wygenerowały - podobnie jak rok wcześniej - 51% przychodów. Na drugim miejscu znalazła się Ameryka Północna, gdzie sprzedaż spadła z 41% do 39%, natomiast pozytywnie zmieniła się sytuacja w Ameryce Łacińskiej oraz rejonie Azji i Pacyfiku, gdzie sprzedaż wzrosła z 8% do 10%.

***

Baan uzupełnia kadrę kierowniczą

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200