Trzech do fuzji

W ubiegły piątek Ster-Projekt, Telmax oraz Spin zawarły porozumienie trójstronne, które zawiera plan działania spółek zmierzający do ich konsolidacji. Pierwszym etapem jest objęcie przez Ster-Projekt 227 tys. akcji Telmaksu podczas publicznej emisji akcji serii F. Ich łączna wartość wynosi ok. 10 mln zł. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego spółki, objęte akcje będą wynosić od 20 do 25 proc. kapitału bydgoskiej spółki. Oferta Telmaksu na 325 tys. akcji jest ważna od dziś (8 marca) i potrwa do 12 marca.

Równocześnie Telmax oraz Spin podjęły decyzję o połączeniu się poprzez przeniesienie majątku Spin na Telmax za ok. 4,82 mln akcji bydgoskiej spółki. Wcześniej informowaliśmy o zakupie przez integratora z Bydgoszczy za ok. 10 mln zł udziały w spółce Informa. Na mocy zawartej umowy właściciele przejmowanej firmy przeznaczą 3 mln zł z uzyskanej kwoty na objęcie akcji w publicznej ofercie Telmaksu. Bygoska spółka zarobiła w 2003 r. 0,9 mln zł przy przychodach rzędu 25,3 mln zł. Szerzej o planowanej fuzji ze Ster-Projektem pisaliśmy wcześniej(http://www.computerworld.pl/news/62933.html) .

Do spółek, które rozpoczęły proces konsolidacji, dołączy jeszcze poznański Emax, chociaż prezes Ster-Projektu milczy na temat przebiegu rozmów. - Nie mogę niczego komentować w tej sprawie. Taka jest nasza umowa - powiedział Piotr Smólski. Ster-Projekt zgodnie z zapowiedziami w minionym roku osiągnął zysk operacyjny 10,68 mln zł - o 27 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk netto firmy wzrósł o 54 proc. do 9,34 mln zł (6,08 mln rok wcześniej) Obroty SP sięgnęły 305,71 mln zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200