Trwają prace nad nowym rynkiem NFT

GameStop Corp, największy sprzedawca gier wideo na świecie, podjął współpracę z Immutable X, startupem blockchain, w celu uruchomienia rynku tokenów niezbywalnych (NFT). Według agencji Reuters, rynek zostanie uruchomiony jeszcze w tym roku.

Trwają prace nad nowym rynkiem NFT

Michael Förtsch / Unsplash

Firmy ogłosiły również fundusz o wartości 100 milionów dolarów, w tokenach IMX firmy Immutable X, przeznaczony do wspierania twórców treści NFT ze studiów gier, „Web3” i gier w metaverse.

Jak wynika z danych DappRadar, rynek NFT osiągnął prawie 25 miliardów dolarów w sprzedaży w 2021 roku, w porównaniu do zaledwie 94,9 milionów dolarów rok wcześniej.

Zobacz również:

  • Największe porażki technologiczne 2022 roku
  • Rynek serwerów zostanie w najbliższych latach mocno przebudowany
  • Cloud Technologies wchodzi na główny parkiet GPW

Wiele osób postrzega NFT jako przyszłość własności w świecie online, a kupowanie NFT jako wotum zaufania w rozwój „Web3” lub metaverse. Jako NFT sprzedaje się już sztukę, kolekcje sportowe, modę, muzykę, a nawet… emocje. W połowie ub. roku głośno było o polskiej influencerce, 26-letniej MartiRenti, która sprzedała swoją „cyfrową miłość opartą na DNA” za milion złotych.

Firma Immutable z siedzibą w Sydney w Australii pozyskała 60 milionów USD w ostatniej rundzie finansowania prowadzonej przez BITKRAFT Venture i King Rival Capital we wrześniu. Immutable jest twórcą gier NFT Gods Unchained i Guild of Guardians. Immutable X stanie się również partnerem warstwy 2 i platformą dla GameStop.

Immutable stworzyło Immutable X, protokół skalowalności warstwy 2 dla NFT na Ethereum, drugiej co do wielkości sieci blockchain. Oznacza to, że umożliwia on transakcje w znacznie szybszym tempie w porównaniu do Ethereum, wymaga niewielkiej mocy obliczeniowej i ma mniejszy wpływ na środowisko.

Źródło: Reuters

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200