Trwa rejestracja do konkursu Microsoft Imagine Cup 2013

Kolejna edycja konkursu ma być wzbogacona o nowe konkurencje, a najlepsi uczestnicy zmierzą się ze sobą w finale, który odbędzie się w Petersburgu. Będą walczyć o nagrody z puli wynoszącej 300 tys. dolarów. Dodatkowo uczestnicy Imagine Cup z Polski będą mieli możliwość otrzymania grantów finansowych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Do tej pory Polacy stawali na podium aż 21 razy, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 8 drugich i 6 trzecich, co pozwoliło Polsce znaleźć się w czołówce tego konkursu. Kamil Stosik to jeden z zeszłorocznych finalistów Imagine Cup. Dzięki udziałowi w konkursie poleciał do Sydney, by tam zmagać się z zawodnikami z całego świata. Przygotowana przez jego zespół aplikacja konkursowa "ZZ Braille Reader" została stworzona dla osób z upośledzeniem wzroku. "Aplikacja służy do nauki Braille’a na telefonie. Podobnych aplikacji jest już kilka, ale moja pozwala osobom niewidomym na czytanie tekstów, e-booków, artykułów czy notatek w telefonie przy korzystaniu z alfabetu Braille’a. Dane są bezprzewodowo synchronizowane z komputerem. Ponadto dzięki innowacyjnemu interfejsowi użytkownika aplikacja może być tak samo bezproblemowo używana przez osoby widzące, jak i niewidzące"- tłumaczy Kamil Stosik z zespołu The Stack. I dodaje, że dzięki konkursowi dużo się nauczył. "Sam osobiście bardzo dużo się nauczyłem, i to w wielu dziedzinach: oczywiście programowanie, ale także przebywanie w prawdziwie wielokulturowym towarzystwie. Dzięki konkursowi Microsoft przeprowadziłem wiele prezentacji, a udzielonych wywiadów nawet nie jestem w stanie policzyć. Podróż do Sydney to również było coś, co zapamiętam do końca życia" - dodaje Stosik.

Ponadto finaliści zeszłorocznej edycji mieli możliwość wzięcia udziału m.in. w Innowacyjnym Forum Nauki i Biznesu, Konferencji Projektu Informatyka+, a także w specjalnym spotkaniu z minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbarą Kudrycką, poświęcone projektowi "Generacja Przyszłości". Program ten przeznaczony jest dla szczególnie uzdolnionych studentów, którzy nie ukończyli jeszcze 25. roku życia. W jego ramach mogą oni otrzymać wsparcie indywidualne w wysokości nawet 100 000 zł lub zespołowe - do 500 000 zł. Otrzymane pieniądze będą mogli przeznaczyć na wyjazdy na światowe konkursy technologiczne, przygotowanie się do konkurowania z rówieśnikami z innych państw, zakup specjalistycznego sprzętu i inne potrzeby związane z realizacją projektu.

Zobacz również:

  • Chmury także mają szczyty. „Best in cloud 2022”

W konkursie Imagine Cup co roku bierze udział ponad 300 tysięcy studentów z ponad 100 krajów. Uczestnicy zakwalifikowani do ostatniego etapu zmagań co roku odwiedzić mogą inne miejsce na świecie. Do tej pory były to między innymi Barcelona, Sao Paulo, Yokohama, Seul, Nowy Jork, Sydney i Warszawa, która miała zaszczyt gościć finalistów programu z całego świata w 2010 roku. Studenci biorący udział w Imagine Cup walczą o nagrody pieniężne w puli nagród wynoszącej w tym roku 300 000 USD, czyli ponad dwa razy więcej niż w poprzedniej edycji. Dodatkowo mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach specjalnego Programu Grantów Imagine Cup o łącznej wartości 3 milionów dolarów.

Więcej informacji na stronie: www.imaginecup.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200