Trust: lornetka z cyfrówką

W ofercie firmy Trust pojawiło się w ostatnim czasie urządzenie o symbolu 580Z [email protected] Jest to lornetka z wbudowanym cyfrowym aparatem fotograficznym. Jej matryca CMOS charakteryzuje się rozdzielczością 1,3 megapiksela.

Trust: lornetka z cyfrówką
Poza tradycyjną funkcją lornetki, która umożliwia 8-krotne powiększenie obrazu, na uwagę zdecydowanie zasługuje zintegrowany aparat cyfrowy, który oferuje 7-krotny zoom i specjalną opcję autofocus, która przydaje się w przypadku wykonywania zdjęć ruchomych obiektów. Do dyspozycji użytkownika jest 12 MB wbudowanej pamięci, na którą możemy zmieścić 135 zdjęć w formacie JPEG o rozdzielczości 640 x 480 pikseli. Oczywiście, ilość dostępnej pamięci możemy powiększyć do 256 MB, dzięki kartom pamięci SD (Secure Digital ) lub MMC (MultiMediaCard). Aby zoptymalizować ilość dostępnej przestrzeni, wszystkie zdjęcia poddawane są automatycznej kompresji.

Trust: lornetka z cyfrówką
Co ciekawe, model 580Z [email protected] pozwala również na rejestrowanie materiałów wideo w rozdzielczości 640 x 480 z prędkością 9 klatek/s. Lornetka może służyć także jako kamera internetowa, transmitująca obraz w rozdzielczości 320 x 240 pikseli z prędkością 15 klatek/s (tylko dla systemów operacyjnych Windows). Komunikację z komputerem (zarówno z systemem Windows, jak i Mac OS) zapewnia urządzeniu port USB. W przypadku wersji Windows w komplecie znajdziemy dodatkowe oprogramowanie - Photo Explorer 8.0 SE.

Więcej informacji: http://www.trust.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200