Trump tworzy własną sieć społecznościową

Donald Trump (były prezydent USA) zapowiedział wczoraj, że uruchamia własną sieć społecznościową. Aplikacja obsługująca usługę nosi nazwę TRUTH Social i można ją już zamawiać w sklepie App Store. W przyszłym miesiącu z usługi będą mogły korzystać zaproszone osoby, a w pierwszym kwartale 2022 roku będzie udostępniona wszystkim użytkownikom Internetu.

Foto: Tim Gouw/Pexels

Usługą TRUTH Social zarządza utworzona przez Trumpa spółka TMTG (Trump Media & Technology Group). Zapowiada ona, że w najbliższym miesiącach wejdzie na giełdę, po tym gdy utworzy fuzję z firmą Digital World Acquisition Corp.

W wydanym z tej okazji komunikacie Trump napisał, „Stworzyłem sieć TRUTH Social i spółkę TMTG po to, aby przeciwstawić się tyranii firm Big Tech”. I pisze dalej, „Żyjemy w świecie, w którym Talibowie mają dostęp do Twittera, a twój ulubiony amerykański prezydent jest banowany”.

Zobacz również:

  • Spółka LTTS otworzyła w Krakowie centrum badawczo-rozwojowe
  • Cisco stawia na rozwój prywatnych sieci 5G
  • Usługa YouTube Shots oferuje nową możliwość

Zapowiedz utworzenia przez Trumpa własnej sieci społecznościowej pojawia się po miesiącach spekulacji na temat jego planów powołania do życia własnego medium internetowego po tym, jak większość platform tego typu – w tym Facebook, Twitter i YouTube – zbanowała go lub zawiesiła za naruszenia ich polityk dotyczących publikowanych treści.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200