Trudna popularyzacja innowacji

Konferencja "Nowoczesne Data Center" odbyła się pod koniec listopada br. w Warszawie i miała na celu prezentację nowych technologii, które mogą mieć zastosowanie w budowanych lub modernizowanych centrach przetwarzania danych.

Wspólnym mianownikiem produktów i zaprezentowanych usług były nowoczesne rozwiązania związane z centrami przetwarzania danych. Konferencja została zorganizowana przez firmę Multitrain, przy wsparciu takich firm jak: ATM, Comex, Infonet Projekt, Socomec UPS, BKT Elektronik, Sprint DC, Polcom, Molex Premise Networks, Nasza Klasa, Crede Experto i GTS.

Jak łatwo zauważyć, jest to dość duży przekrój różnych firm. Na przykład ATM Systemy Informatyczne, GTS, Polcom i Sprint DC to dostawcy usług cloud computing klasy IaaS, a także usług kolokacyjnych i hostingowych, Comex i Socomec UPS - systemów zasilania gwarantowanego oraz rozwiązań do zarządzania fizyczną infrastrukturą centrów danych, Molex - dostawca rozwiązań do zarządzania warstwą fizyczną sieci, a Schroff/Pentair - elementów fizycznego wyposażenia centrów danych, szaf, klimatyzacji i systemów automatyki.

Zobacz również:

  • Zoom szuka szans na dalszy rozwój. Chce zainteresować klientów korporacyjnych
  • Facebook stawia na wirtualne pokoje spotkań

Większość prezenterów skupiła się na przedstawieniu znajdujących się w ich ofercie nowoczesnych technologii, które nie są jeszcze powszechnie znane i stosowane. Na przykład zaprezentowano zaawansowany system Molex MIIM do zarządzania fizyczną warstwą sieci i tzw. dynamiczny system zasilania gwarantowanego DDUPS Hitzinger (Comex).

W tym ostatnim wypadku przedstawiciel Comex podkreślał, że z jego praktycznych doświadczeń wynika, iż większość projektantów Data Center wciąż wykorzystuje stare, klasyczne rozwiązania i rzadko kiedy stara się zaproponować nowe innowacyjne idee. A jednym z tego przykładów są właśnie nowoczesne, dynamiczne systemy zasilania gwarantowanego, na które warto zwrócić uwagę.

Z kolei Socomec skoncentrował się na prezentacji ekonomicznych uzasadnień zastosowania najnowszych generacji urządzeń UPS, przedstawiając możliwość obniżenia kosztów utrzymania systemu zasilania gwarantowanego.

W konferencji "Nowoczesne Data Center" udział wzięło ponad 50 osób z kadry zarządzającej wyższego i średniego szczebla firm oraz instytucji branży finansowej, telekomunikacyjnej, produkcyjnej, handlowej, służby zdrowia, administracji itp., a Networld był jej patronem medialnym.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200