Trendy i wyzwania w branży telekomunikacyjnej

Wdrożenie strategii transformacji cyfrowej jest niezbędne dla każdego przedsiębiorstwa, które chce zdobyć lub utrzymać pozycję lidera branży telekomunikacyjnej. Umożliwia efektywne wykorzystanie głównych trendów rynkowych, co z kolei przynosi większe korzyści firmie i jej klientom.

Klient podłączony do sieci

Klienci będą coraz bardziej wymagający, w związku z czym firmy muszą zwiększyć szybkość działania, niezawodność, zakres i jakość usług, wdrożyć modele usług oparte na wynikach i stosować ambitne umowy o poziom usług (SLA). Czy Państwa firma dysponuje infrastrukturą zapewniającą szybkie połączenia przewodowe lub bezprzewodowe, która sprosta tym nowym wyzwaniom?

Internet wszechrzeczy

IFS przewiduje, że w najbliższym czasie 50% producentów zacznie wbudowywać w swoje produkty czujniki, które będą musiały zostać do czegoś podłączone. Będziemy nosić inteligentne ubrania, jeździć inteligentnymi samochodami i używać inteligentnych urządzeń. Inteligentne budynki w inteligentnych miastach przy inteligentnych drogach będą służyć ludziom pracującym w firmach podłączonych do sieci. Zarządy firm telekomunikacyjnych będą musiały szukać nowych źródeł przychodów i dokonywać inwestycji, w celu zaspokojenia tego nowego zapotrzebowania.

Bezpieczeństwo i środowisko

Firmy telekomunikacyjne będą musiały udokumentować swoje zaangażowanie obywatelskie, stosowanie etycznych praktyk biznesowych i dbałość o środowisko. W związku z tym potrzebują niezawodnych aplikacji, które pomogą im w zarządzaniu wszystkimi aspektami prowadzenia działalności, od używania i recyklingu materiałów poprzez zarządzanie odpadami po zachowania konsumentów.

Oczekiwania klientów

Od dostawców produktów i usług klienci oczekują dziś takiej samej obsługi niezależnie od tego, z jakich kanałów komunikacyjnych korzystają – telefonu, poczty elektronicznej, czatu czy aplikacji mobilnych. Przedsiębiorstwa będą więc musiały zainwestować w wielokanałowe platformy kontaktów z klientami łączące sztuczną inteligencję z tradycyjną obsługą przez agentów. Niezbędna będzie również bezproblemowa integracja telecentrum z systemami usług w terenie, która przyspieszy obsługę zgłoszeń serwisowych.

Rozwiązania IFS dla branży telekomunikacyjnej

Wymagania klientów jeszcze nigdy nie były tak duże, co stawia przed firmami telekomunikacyjnymi ogromne wyzwania w zakresie infrastruktury, wydajności zasobów i jakości świadczonych usług. Zapraszamy do lektury, z której poznasz najnowsze trendy i wyzwania, a także rozwiązania IFS dla branży telekomunikacyjnej