Trend Micro zamierza kupić dostawcę rozwiązań DLP

Trend Micro planuje przejecie spółki Provilla w celu uzyskania technologii umożliwiających wejście na rynek produktów do zapobiegania wyciekom danych (DLP - Data Leak Prevention).

Oprogramowanie LeakProof, opracowane przez Provilla, instalowane jest na kliencie w celu zbierania "odcisków palców" wrażliwych dokumentów. Może ono monitorować ich użycie i uniemożliwiać ich drukowanie lub kopiowanie na nośniki wymienne, takie jak pamięć USB. Provilla ma stać się oddziałem Trend Micro.

Ochrona wrażliwych danych staje coraz bardziej gorącym tematem w wielu organizacjach. Provilla jest jednym z wielu dostawców rozwiązań DLP, które pojawiły się na rynku w ciągu ostatnich pięciu lat (spółkę założono w roku 2005 i zatrudnia ona 22 pracowników) i z których kilka już zostało przejętych prze dużych graczy - McAfee, RSA Security, Websense.

Specjaliści od spraw bezpieczeństwa są zdania, że produkty DLP generalnie nie mogą stanowić przeszkody dla zdeterminowanych napastników, ale mogą chronić przed niezamierzonymi wyciekami danych i incydentalnymi próbami naruszania polityki bezpieczeństwa danych w organizacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200