Trend Micro: ochrona całego środowiska maszyn wirtualnych

Firma poszerza swoja ofertę w zakresie ochrony środowisk wirtualnych wprowadzając rozwiązania do ochrony zawartości przeznaczone dla środowisk VMware ESX/ESXi.

Trend Micro Core Protection for Virtual Machines jest przeznaczony do zabezpieczania maszyn wirtualnych VMware zarówno aktywnych jak i uśpionych. Firma potwierdza, że produkt wykorzystuje API VMsafe z VMware zapewniając warstwową ochronę poprzez stosowanie dedykowanego skanowania maszyn wirtualnych, koordynowanego w czasie rzeczywistym z agentami w maszynie wirtualnej.

W ochronie środowisk wirtualnych głównym wyzwaniem jest radzenie sobie z wieloma maszynami wirtualnymi, które są w stanie spoczynku. Maszyny wirtualne mogą być atakowane nawet wtedy, kiedy nie są używane. Są wtedy szczególnie narażone, ponieważ w czasie spoczynku tradycyjne skanowanie nie jest wykonywane a sygnatury nie są uaktualniane. Core Protection for Virtual Machines ma być rozwiązaniem, które chroni zarówno aktywne jak i uśpione maszyny wirtualne, w ten sposób obejmując ochroną całą infrastrukturę wirtualną.

Zobacz również:

  • Wirtualizacja aplikacji
  • VMware Tanzu – nowoczesna platforma mikroserwisowa.
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200