Trend Micro: filtrowanie korzystające z usług oceny reputacji

Firma wyposażyła urządzenia serii InterScan Gateway Security w funkcje filtrowania wykorzystujące usługi reputacji do identyfikowania niebezpiecznych witryn WWW i źródeł szkodliwej poczty elektronicznej w Internecie.

Urządzenia serii InterScan Gateway Security Appliance są używane do bramowego filtrowania URL dla użytkowników korporacyjnych jak również filtrowania treści pod katem spamu, wirusów i spyware. Firma wzmocniła tę ochronę dodając możliwość korzystania z usług reputacji, które identyfikują szkodliwe witryny webowe i źródła spamu.

Usługi reputacji wykonywane są w centrach danych Trend Micro. Przeprowadzają one na ciągłą analizę cyklu życia milionów domen webowych, prowadzącą do oceny wiarygodności każdej z nich. Domeny powstające i szybko znikające są z dużym prawdopodobieństwem związane z działaniami botnetów lub nadawcami spamu.

Produkt InterScan Gateway Security Appliance, z wsparciem usługi reputacji Trend Micro, dostępny jest w ośmiu modelach, których ceny rozpoczynają się od 4 490 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200