Trend Micro dodaje szyfrowanie do pakietu bezpieczeństwa mobilnego

Firma przygotowała oprogramowanie Mobile Security w wersji 5.0. Pakiet, przeznaczony dla urządzeń mobilnych na platformach Microsoft Windows Mobile i Symbian/S60, zawiera teraz możliwość szyfrowania danych.

Trend Micro Mobile Security (TMMS) 5.0 w edycji "Standard" zawiera funkcje antywirusa, wykrywania wtargnięć i scentralizowanego zarządzania dla urządzeń Windows Mobile 5.0/6.0 i Symbian/S60 edycji 3. TMMS 5.0 w edycji "Advanced" dodatkowo zawiera możliwość automatycznego szyfrowania folderów, w oparciu o reguły polityki ustawiane przez administratora.

TMMS 5.0 Advanced oferuje kilka opcji szyfrowania, w tym algorytmy Advanced Encryption Standard 128 bitów i Triple-DES 1028 bitów.

Zarządzanie urządzeniami TMMS 5.0 może być wykonywane z konsoli Trend Micro OfficeScan Client/Server w edycji 8.0 (używanej do zarządzania bezpieczeństwem serwerów i desktopów w średnich i dużych przedsiębiorstwach), poprzez zainstalowanie w niej komponentów zarządzania TMMS 5.0.

Dla użytkowników nie używających OfficeScan, konsola zarządzania TMMS 5.0 może funkcjonować niezależnie i zarządzać bezpieczeństwem Windows Mobile i Symbian. TMMS 5.0 Standard kosztuje 35 USD za urządzenie, w edycji Advanced - 70 USD za urządzenie. Produkt TMMS 5.0 Standard i Advanced dla Windows Mobile jest już dostępny, natomiast na platformę Symbian/S60 wyd. 3 ma pojawić w pierwszej połowie roku 2008.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200