Transparent Network Computing HP i Locusa

Firma Hewlett-Packard współpracuje z kalifornijską Locus Computing w opracowywaniu nowych technik i narzędzi przetwarzania sieciowego.

Firma Hewlett-Packard współpracuje z kalifornijską Locus Computing w opracowywaniu nowych technik i narzędzi przetwarzania sieciowego. Locus jako firma wyspecjalizowana w podłączaniu stacji roboczych (o różnych architekturach i pochodzących od rozmaitych producentów) do środowisk serwerowych i mainframe, udostępnia swój know-how Hewlett-Packardowi. Zdaniem inżynierów HP szczególnie interesująca jest metodologia firmy Locus kryjąca się pod wielce obiecującą nazwą Transparent Network Computing (TNC). Daje ona wg Locusa możność operowania zasobami heterogenicznej sieci (np. bazami danych, pakietami aplikacyjnymi, drukarkami) w sposób jednolity, jakby były one częścią jednej stacji roboczej PC albo Macintosh.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200