Transmisja z kompresją - pcANYWHERE

Kompresja zbiorów polega na maksymalnym skróceniu wielkości zbioru, przy zachowaniu możliwie dużej ilości informacji, jaka jest w nim zawarta.

Kompresja zbiorów polega na maksymalnym skróceniu wielkości zbioru, przy zachowaniu możliwie dużej ilości informacji, jaka jest w nim zawarta.

Tak skondensowany plik można oszczędniej przechować na dysku, czy też szybciej przesłać np. przy użyciu sieci. Istnieje bardzo dużo algorytmów dokonujących kompresji. Wiele z nich osiąga stopień upakowania około 80% dla zbiorów tekstowych i 40% dla zbiorów z kodem wykonywalnym programu. Oczywiście, po przesłaniu spakowanego zbioru na odległość, czy też po przechowaniu go na dysku w mniejszym rozmiarze niż oryginał, należy dokonać procesu odwrotnego, czyli dekompresji. Wiele kart przyspieszających działanie programów graficznych korzysta ze specjalnie skonstruowanych koprocesorów, służących do błyskawicznej kompresji i dekompresji danych. Ostatnio Peter Norton firmuje programy "The Norton pcANYWHERE/LAN 4.5" i "The Norton pcANYWHERE 4.5", opracowane w firmie Symantec Corp. Programy te przeznaczone są do stosowania w sieci lub pomiędzy komputerami typu PC via modem zarówno pod DOS jak i Windows. Program pcANYWHERE pozwala na odległe załadowanie i uruchomienie aplikacji, przesyłanie spakowanych zbiorów i nawet na odległy wydruk. Program pcANYWHERE/LAN umożliwia także korekcję błędów, wynikających ze złej jakości połączenia oraz pełny zakres protokołów przystosowujących go do najbardziej znanych sprzętowych i softwarowych systemów połączeń. Pakiet pcANYWHERE kosztuje 180 USD zaś pcANYWHERE/LAN 500 USD.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200