Transakcje z Netscape

Netscape zamierza wyposażyć swój Application Server, bazujący na technologii Kiva, w możliwości transakcyjne.

Netscape zamierza wyposażyć swój Application Server, bazujący na technologii Kiva, w możliwości transakcyjne.

Na początku przyszłego roku powinna pojawić się wersja 4.0 Netscape Application Ser-ver. Będzie ona mogła obsługiwać i monitorować transakcje, co dałoby Netscape istotne atuty we współzawodnictwie z firmami Microsoft i IBM (które oferują odpowiednio serwery WebSphere i Transaction Server).

Nowa wersja Netscape Application Ser-ver 4.0 (bazująca nadal na technologii z przejętej firmy Kiva) będzie wyposażona w rozszerzenia pozwalające na integrację z systemami klasy ERP (Enterprise Resource Planning). Na ostatniej konferencji Sapphire Netscape przedstawił takie rozszerzenie do systemu SAP/R3.

W podobnym terminie zostanie udostępniony także Netscape WebServer, w którym szczególną uwagę zwróci się na zarządzanie rozbudowanymi serwisami WWW . Nowa wersja tego serwera będzie obsługiwać serwlety napisane w Javie (co na razie potrafią jedynie produkty oferowane przez IBM i Suna).

Netscape rozważa także wprowadzenie na rynek odchudzonej wersji Application Server (Lite), pozbawionej rozbudowanych możliwości transakcyjnych.


TOP 200