Transakcja roku

Rozmowa z Erikiem Benhamou, prezesem 3Com. Co zadecydowało o tym, że przejęliście US Robotics?

Rozmowa z Erikiem Benhamou, prezesem 3Com.

Co zadecydowało o tym, że przejęliście US Robotics?

US Robotics nie jest tylko producentem modemów. Oferuje także szeroką gamę produktów dla sieci rozległych WAN. Ze swej strony jesteśmy szczególnie zainteresowani ich platformą serwerową do zdalnego dostępu Total Control. Posiadają także dwa interesujące nas rozwiązania w dziedzinie modemów - technologie ADSL i x2 wykorzystywane w modemach o szybkości transmisji 56 Kb/s.

Dzięki US Robotics wejdziemy także na nowy dla nas rynek operatorów telekomunikacyjnych, na którym wśród ich klientów są najwięksi dostawcy usług internetowych. Firma ta sprzedaje także znaczną część swojego sprzętu w kanale detalicznym, czego my dotąd nie robiliśmy - teraz mamy okazję. W momencie gdy sieci komputerowe są coraz powszechniej wykorzystywane, sprzedaż detaliczna staje się niezwykle ważna.

Jaki wpływ dla Państwa klientów będzie miało to połączenie?

Jako pierwsi skorzystają klienci korporacyjni. Nie będą musieli już kontaktować się z innym producentem, aby kupić urządzenia do zdalnego dostępu. Ponadto gdy klienci przestają dostrzegać różnice między sieciami LAN i WAN, ważna jest także możliwość ich integracji.

Co Pan sądzi o szybko zmieniającym się rynku sieciowym?

Dotychczas mieliśmy mocną, drugą pozycję na tym rynku, po Cisco. Jednak wciąż była między nami przepaść. Obecnie na rynku tym jest już dwóch głównych producentów, każdy z nich silny w innych dziedzinach. Nie zamierzamy jednak dążyć w tym samym kierunku, co Cisco. Koncentrujemy się raczej na rosnącym rynku na "obrzeżach" sieci.


TOP 200